wtorek, 16 sierpnia 2011

Lisa Gardner- W ukryciu

"
Annabelle Granger uciekała, odkąd sięga pamięcią. Jej rodzina regularnie zmieniała nazwisko, miejsca zamieszkania, samochód. Problem w tym, że po śmierci rodziców dorosła już Annabelle dalej nie ma pojęcia, przed kim jej rodzina tak naprawdę uciekała. Stara się żyć normalnie, nie dopuszczając do siebie myśli, że gdzieś tam czyha na nią coś, przed czym ojciec całe swoje życie próbował ją ochronić.
Jednak, gdy pewnego dnia bierze do ręki poranną gazetę, z której dowiaduje się, że zmumifikowane ciało małej Annabelle Granger znaleziono w masowym grobie na terenie byłego szpitala psychiatrycznego, koszmar powraca…
            Sprawa porwania Catherine Gagnon prześladowała policjanta, Bobby’ego  Dodge’a, latami. Związek emocjonalny, jaki połączył go z ofiarą oraz niefortunna policyjna akcja niemal zrujnowały mu karierę. Kiedy uporał się wreszcie z demonami przeszłości, zrezygnował z pracy snajpera i próbując się odciąć od przeszłości, rozpoczął pracę detektywa, sprawy zdawały się biec wreszcie dobrym torem.
Ale pewnego dnia zostaje wezwany na niecodzienne miejsce zbrodni. Podobieństwo podziemnej kryjówki do dawnego więzienia Catherine, sześć zmumifikowanych zwłok i tylko jeden ślad muszą być zapowiedzią kolejnego koszmaru…"
Powiem tak- to jedna z najlepszych książek kryminalnych, jakie czytałam :) A podobno inne książki Gardner są jeszcze lepsze... "W ukryciu" powinno być wzorem do pisania dla innych autorów, którym wydaje się, że potrafią pisać i tworzyć napięcie ;)) W tej książce główną bohaterką jest Anabelle Granger, którą całe zycie chronił ojciec, uciekali z miasta do miasta przed... właśnie nie wiadomo przed czym. Razem z Anabelle próbujemy odkryć przeszłość jej rodziny i odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób ona i jej rodzina powiązani są z inną tragedia sprzed lat. Całe dochodzenie poprowadzone jest w sposób mistrzowski, pojawiają się nowe fakty, w które trudno uwierzyć i które powodują kompletne zamieszanie i we współczesnym dochodzeniu i w zyciu Anabelle. Ostatecznie pojawia się na scenie trzech podejrzanych, każdy tak samo prawdopodobny, jak inni. Każdy ma motyw i możliwość. Rozwiązanie zagadki jest całkowicie zaskakujące! nie sposób go przewidzieć. Chociaż pod koniec książki wydaje nam się, że już wszystko wiemy- kto, co i jak, to nagle się okazuje, że figa- nic nie wiemy! Akcja cały czas trzyma w napięciu i trudno się od książki oderwać :)
Ja się książką zachwyciłam i ja polecam gorąco :))

2 komentarze:

  1. Oczywiście dopisuję do mojej priorytetowej listy:)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. dawno nie czytałam naprawdę dobrego kryminału,wiec tej książki będę usilnie szukać :)

    OdpowiedzUsuń