środa, 21 grudnia 2011

Kate Morton- Zapomniany ogród

Powieść o poszukiwaniu korzeni i własnej tożsamości. Trzy pokolenia kobiet i łącząca je tajemnica. Rok 1913. Porzucona przez matkę na statku płynącym z Londynu do Australii mała dziewczynka zostaje przygarnięta przez bezdzietnych rodziców. Ukończywszy 21 lat, Nell O'Connor powraca do Anglii, by poznać prawdę o sobie. Kim naprawdę jest? Jakie nosi nazwisko? Wiele lat później jej wnuczka, Cassandra, wyrusza w podobną podróż - do krainy przeszłości, intryg, miłości i zdrady. Dzięki zapiskom babci odsłania kolejne fragmenty mrocznej układanki. Klucz do prawdy leży w wybudowanej na szczycie klifu starej chatce i otaczającym ją sekretnym ogrodzie, wiekowym dworze należącym do arystokratycznej rodziny Mountrachet i tajemniczym labiryncie.'
To druga przeczytana przeze mnie książka Kate Morton, a w poczekalni jest jeszcze "Milczący zamek"  i każda następna wydana powieść Autorki. Takie książki mogłabym pół życia czytać- świetna fabuła, doskonale przeplatające sie ze sobą wątki z trzech różnych okresów, bardzo dobrze rozpisane postaci, wątek tajemnicy.... Czyta się niesamowicie szybko, cały czas byłam ciekawa co jest na następnej stronie, i na nastepnej... Gdzieś "w powietrzu" czuć było "Zaczarowany ogród" i ja przed oczami miałam film Agnieszki Holland :) jednak to był tylko taki delikatny oddech inspiracji, żadne tam zżynanie i pójście na łatwiznę ze strony Morton :)) Bardzo podobały mi się bajki wplecione w historię tych kobiet. Bajki te należy czytać bardzo dokładnie, bo sporo wyjaśniają. Dla mnie np od początku było jasne, kim była matka ( nie chcę spojlerować, dla tych co czytali, informacja będzie jasna ) :)) Polecam !

4 komentarze:

 1. Bardzo miło mi się czytało tę książkę, ma jakąś taką uroczą atmosferę, trochę retro, trochę magiczną:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze 'Zapomnianego ogrodu', ale dwie inne książki tej autorki mam za sobą i należą do moich tzw. Top 10, a Kate Morton do ulubionych autorek. Świetnie oddaje klimat, kreśli sylwetki bohaterów i niebanalnie przedstawia opowiadaną historię. Polecam Ci gorąco 'Milczący zamek', dla osób kochających książki to lektura w sam raz, bo główna bohaterka książki uwielbia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zachęcająca recenzja - chętnie przeczytałabym tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogród bardzo mi się podobał:) Milczącego zamku jeszcze nie czytalam, czekam na recenzję.

  OdpowiedzUsuń